Zabudli sme, čo je šťastie?

Autor: Dominika Vašková | 25.6.2016 o 12:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  159x

Už dlhšiu dobu premýšľam na týmto svetom. Premýšľam o tom, ako sa všetko krásne od nás vytráca. Zabudli sme milovať. Zabudli sme cítiť lásku. Ale najmä sme zabudli byť šťastní.

Jedného krásneho rána sa všetci zobudíme a zistíme, že sme stratili úctu jeden k druhému, že sme spolu, ale v skutočnosti sme si vzdialení. Ľudia, ktorí odišli sa už nikdy nevrátia a my na nich zabudneme, pretože láska a vzťahy už nefungujú. Rodina už nie je rodinou. A ani porozumenie nie je porozumením, pretože my nechápeme jeden druhého, nedokážeme spolu koexistovať. Zabíjame tie kúsky šťastia v sebe akoby sme ich už nepotrebovali. Nemilujeme a ani nechceme byť milovaný. Bojíme sa nazrieť do duše svojím blízkym. Bojíme sa toho, čo tam uvidíme. Bojíme sa, že už v tej duši nebudeme. Že nepatríme do sveta toho druhého.

Kedy pochopíme, že lepší život neznamená peniaze, moc alebo slávu? Že fungujeme prirýchlo a zabúdame, čo je šťastie? 

Šťastie. To je ten kúsok samého seba v chvíľke radosti. Je to láska, ktorú vieme dať a je to láska, ktorú dostaneme. Je to radosť zo života. Je to chvíľa, keď ste samým sebou. Keď zažijete niečo nového, spoznáte niekoho nového. Je to pocit, keď vo Vás vrie láska.

Ty, čo práve toto čítaš, nauč sa prejaviť, čo je v Tebe. Nájdi ten chýbajúci cit, ktorý si stratil. Daj ráno mame, otcovi, dieťati alebo komukoľvek, kto je ti blízky jedno vrúcne objatie, bozk alebo len úsmev. Uvidíš krajší svet. Uvidíš, že šťastie, ktoré daruješ sa ti vráti tisíc krát. Urob niečo pre seba, nájdi zmysel, pre ktorý sa oplatí žiť.  Pretože ak tento svet nezachránime my, tak už nikto. Pretože život je príliš krátky na to, aby sme sa v ňom stratili. Príliš krátky, aby sme sa nechápali. Láska znamená veľa, aby sme ju zahodili. Je to to najcennejšie, čo máme. Iba sme zabudli, akú má hodnotu...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?