Manipulovanie ako nástroj k diktatúre

Autor: Dominika Vašková | 6.4.2016 o 12:00 | Karma článku: 4,24 | Prečítané:  782x

Povolebné obdobie v nás zanechalo kopec pochybností o tom, ako to ďalej s nami bude. Každým rokom nám do parlamentu pribúdajú nové a nové tzv. hyeny, ktoré si dosadzujú svojich ľudí presne tam, kde sa im to hodí.

Myslím, že slovo „spravodlivý politik“ v našom slovníku ani neexistuje a preto upadá nielen naša ekonomika, ale aj všetko ostatné okolo nás. Či už je to výstavba ciest a diaľnic alebo len taká jednoduchá vec, ako „stravovací jedálniček“ pre pacientov v štátnych nemocniciach.

            O tom, kto sa dostane do parlamentu by podľa demokratického štátu mali rozhodnúť občania, avšak nie som si istá, či je tomu skutočne tak. Jedná sa najmä o to, či sme rozhodnutí s tým niečo spraviť alebo sa budeme len bezhlavo prizerať ako sa nám naše milované Slovensko stráca pod oblakom korupcie a kapitalizmu.

            Po dlhom pátraní som prišla na niekoľko vecí a to aj napríklad, že strana SNS alebo ĽSNS má na sociálnych sieťach podstatne menej “lajkov“ ako strana Sme rodina, pritom vo voľbách boli vyššie  o takmer 2%. Samozrejme toto sú len dohady, ktoré nie sú ničím podložené, avšak človeka to zaujme, keď niečo takéto objaví.

 

 

Nie som sympatizantka žiadnej zo strán a ani som nikdy nebola, osobne si myslím, že volíme len menšie zlo, avšak našla som profil pána politika Milana Vetráka, ktorý je v strane Sme rodina. Zaujala ma fotografia tohto pána, ktorý stojí nad urnou a vkladá do nej volebný lístok. Čo je však ešte zaujímavejšie, že pán Vetrák dostal podľa Ústrednej volebnej komisie 0 hlasov, pritom sám tvrdí, že ho volili aj jeho rodičia. Aká je pravdepodobnosť, že sa volebný lístok pána Vetráka a aj minimálne jeho rodičov stratil? 

 

 

Manipulovanie volieb môže byť prevádzané niekoľkými spôsobmi ako napríklad najatie „neporiadnej“ pracovníčky, ktorá robí čáry-máry s papiermi. Alebo podplatenie niekoho „Tam hore“ v štatistickom úrade, ktorý tiež spraví čáry-máry a hlasy akoby sa zázrakom vyparili. Veď sa stále môžu vyhovoriť na zlé zakrúžkovanie volebného lístka – a hľa čistý štít a 10000 € v kapsičke.

Ďalšou formou manipulácie je ešte dávno pred voľbami, kedy politici oblbujú sladkými rečičkami, ktoré sa aj tak po zvolení vyparia v ústrety korupcii. Fair – play dnes už nikomu nič nehovorí. A voliči? Tí aj tak už s tým nič nespravia, pretože náš štát dávno nie je demokratický, ale čistá diktatúra.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Trump nie je taký hlúpy, ako ho hrám ja, pripúšťa herec Alec Baldwin

Americký herec dokonalo zosmiešňuje budúceho prezidenta. Prestane, len keď Trump splní jeho podmienku.

SVET

Člověk v tísni: Z Donecka nás vyhnala aj ruská propaganda

Ruské médiá tvrdia, že humanitárna pomoc je využívaná na špionáž, hovorí JAN MRKVIČKA.


Už ste čítali?